Bayram AKDAĞ – Yüksek Arkeolog

Akdeniz Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Arkeoloji Bölümünden 2008 yılında mezun oldu. 2008-2014 yıllarında T.C. Kültür Bakanlığı – Akdeniz Üniversitesi Patara Antik Kenti Kazıları, Tlos Antik Kenti Kazıları, T.C. Kültür Bakanlığı – Antalya Müzesi, Doğu Garajı Nekropol Kazısı ve (2015-2016) “Bursa Büyük Şehir Belediyesi Tarihi Bursa Surları Zindan Kapı Restorasyon Ve Uygulaması” çalışmalarında Arkeolog üye olarak katılım sağladı.

Ayrıca, “Patara Antik Kenti Likya Birliği Meclis Binası Restitüsyon Projesi”, T.C. Kültür Bakanlığı Akdeniz Üniversitesi, “Tlos Kazısı” Tlos Tİyatrosu Sahne binası Röleve ve Rekonstrüksiyon, Restitüsyon Projesi” (lisansüstü bursiyer ögrenci), “Tlos Antik Kenti ve Teritoryumu İçerisinde Kalan Alanlardaki Arkeolojik Kalıntıların Tespiti, Şehircilik Anlayışının Araştırılması ve Likya Bölgesi Sosyo-Kültürel Yapısı İçerisindeki Yerinin Belirlenmesi” (Tübitak araştırma projesi lisansüstü bursiyer öğrenci)  ve Adana ili, Seyhan ilçesi “Nuri Has Pasajı Rölöve, Restitüsyon, Restorasyon Projeleri Statik Tahkik Ve Güçlendirme Projesi Hazırlanması Hizmeti İşi”(Arkeolog) projelerinde yer aldı.

(2017)Çekül ve Tarihi Kentler Birliğinin düzenlediği 6 modülden oluşan UNESCO alanlarının Yönetim Planlarının hazırlanmasına dair “Alan Yönetimi Eğitimi Programları”,  (2018)Çekül ve Tarihi Kentler Birliğinin düzenlediği “Koruma Kurulları İle Etkili İlişkiler ve Koruma Mevzuatı” ve  (2019) Koç Üniversitesi SARAT Programı kapsamında “Arkeolojik Varlıkların Korunması ve Kurtarılması” eğitimlerini tamamlamıştır.

2016 yılından itibaren, Bursa Büyükşehir Belediyesi-Tarihi Kültürel Miras Şube Müdürlüğünde ve İznik Alan Başkanlığı sekretaryası çalışma ekibinde uzman arkeolog olarak görev yapmakta.

Evli bir kız çocuk babasıdır.

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

FEN İŞLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI

TARİHİ KÜLTÜREL MİRAS ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

İZNİK  ALAN BAŞKANLIĞI

 

BAYRAM AKDAĞ

Uzman Arkeolog

Tel: +90 224 716 16 44

E-Mail: bayram.akdağ@bursa.bel.tr

Sosyal Medya


Tüm hakları saklıdır  © 2019 | Bursa Büyükşehir Belediyesi